Wybierz kierunek z przyszłością. Zostań studentem informatyki! Nie czekaj - zrób krok po indeks.

Kolejne posiedzenie Rady dyscypliny informatyka techniczna i telekomunikacja

Data: 20.12.2023 Kategoria: Nauka
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

19 grudnia 2023 r. s sali Senatu naszej uczelni, odbyło się posiedzenie Rady Dyscypliny Naukowej Informatyka Techniczna i Telekomunikacja. Porządek obrad obejmował kilka istotnych punktów, dotykających zarówno bieżących spraw, jak i perspektywicznych planów naukowych na nadchodzący rok.

W ramach punktu, poświęconego planowaniu i wykonaniu prac doktorskich przez osoby bez stopnia naukowego, mgr inż. Tomasz Zając przedstawił swoje osiągnięcia i postępy w zakresie pracy doktorskiej. Rezultaty dotyczyły badań algorytmów programowania liniowego w liczbach całkowitych oraz generacji drzewa sufiksowego do analizy tekstów. Rada z zainteresowaniem wysłuchała prezentację, wyrażając jednocześnie wsparcie dla dalszych badań i rozwoju młodych naukowców.

W trzecim punkcie porządku obrad głos zabrał prof. dr hab. Vasyl Martsenyuk, który przedstawił planowanie działalności naukowej na rok 2024. Profesor omówił kluczowe wydarzenia, konferencje, publikacje i projekty badawcze, które stanowić będą priorytety dla dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja. Wśród zaplanowanych działań znalazły się także inicjatywy współpracy z innymi instytucjami naukowymi i firmami. Szczególna uwaga została udzielona organizacji oraz treści planowanych posiedzeń Rady w roku 2024.

W atmosferze otwartej rozmowy dr hab. Stanisław Zawiślak, prof. UBB poruszył temat, dotyczący przygotowania i wydania wspólnej monografii przez członków Rady.

Posiedzenie Rady zakończyło się z atmosferą pozytywnego zaangażowania i otwartości na współpracę. Planowane inicjatywy naukowe, prace doktorskie i habilitacyjne oraz bieżące sprawy dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja zapowiadają intensywny rok 2024, pełen wyzwań i możliwości rozwoju dla wszystkich zaangażowanych w działalność naukową na naszej uczelni.